Przeskocz do treści

Informacje po spotkaniu 24 kwietnia

1) Jakie już okresy liturgiczne poznaliśmy? Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Triduum Paschalne i Okres Wielkanocny.

2) Jakie wspólnie przeżyliśmy Uroczystość: Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Zmartwychwstania Pańskiego, przygotowujemy się do Tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego (29 maja) i ostatecznie Zesłania Ducha Świętego, która jest początkiem Kościoła. I my przygotowujemy się na przyjście do naszego życia Ducha świętego, naszej Pięćdziesiątnicy. Od Uroczystości Zesłania Ducha świętego (5 czerwca) rozpoczyna się w Kościele Okres Zwykły aż do Adwentu i tak poznaliśmy cały Rok Liturgiczny.

3) MAJ - miesiąc poświęcony Matce Bożej – poznamy kolejne nabożeństwo. Znamy już Roraty w Adwencie, Różaniec w październiku, w Wielkim Poście poznaliśmy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale, a w okresie wielkanocnym poznajemy: Nabożeństwo Majowe, Litania do Matki Bożej Loretańskiej.
1x wpis do indeksu obowiązkowo, kiedy nabożeństwo?
O 17.15 w niedziele albo w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 (ok. 18.30)

4) Następne nasze spotkanie 29 maja (niedziela) o godz. 18.00 w kościele górnym – ostatnie przed wakacjami (wspólne). Spotkanie ostatnie jest obowiązkowe dla wszystkich. Kandydatów, którzy są zainteresowani przyjęciem sakramentu w październiku proszę o 100% frekwencję, musimy się policzyć, będzie sprawdzana lista.

5) Jeśli chodzi o spotkania z animatorami, to już zadecydują sami animatorzy, czy w czerwcu się spotykacie, na pewno każdy kandydat przed wakacjami musi:
a) Dostarczyć animatorowi świadectwo chrztu
b) Zdać pacierz
c) Potwierdzić swój udział w kończącym się roku szkolnym w katechezie (jeśli jeszcze tego nie zrobił) podpisem katechety na pierwszej stronie indeksu. Po wakacjach jeszcze raz nowy katecheta potwierdza Wasz udział podpisem na końcu indeksu.

6) Wybór imienia, o wyborze świadka powiem na ostatnim spotkaniu 29 maja

7) Po Waszym egzaminach 29 maja, na naszym ostatnim spotkaniu będziemy dziękować za Bożą pomoc na egzaminach, prosiliśmy o nią, o pomyślność na egzaminach, o Dary Ducha św. i mądrość przy wyborze szkoły (i wciąż prosimy), powinniśmy również podziękować.

8) W ramach oddechu po egzaminach KSM ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ „ŚLADAMI SIOSTRY FAUSTYNY”, która odbędzie się 11 czerwca (sobota), więcej informacji już wkrótce.


9) Po wakacjach będziecie zdawali u animatora egzamin, koniecznie postarajcie się o pytania przed wakacjami, kto ma 100% obecności w indeksie – bez egzaminu. Polecam być na spotkaniu majowym, opowiemy sobie o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim, co mówił do młodzieży. I Prymas Tysiąclecia i Ojciec św. Jan Paweł II


10) Harmonogram przygotowań do bierzmowania na spotkaniu 29 maja
11) Pilnujcie Mszy św. i spowiedzi comiesięcznej, no i przychodźcie na nabożeństwa. Poproście Matkę Bożą o pomyślne zdanie egzaminów.