Przeskocz do treści

I niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

1/ DZISIAJ:
rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach św. nie tylko niedzielnych, ale i w dni powszednie; do większej czujności, gorliwości w modlitwie, a także czynienia dobrych uczynków.

Także dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, które będą trwać do wtorku włącznie. Nauki będą głoszone dzisiaj podczas każdej Mszy św. Natomiast jutro i we wtorek o g. 6:30 (roraty), 8:00, 10:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Rekolekcje będzie głosił ks. dr Grzegorz Cieślak, dyrektor administracyjny Seminarium w Łowiczu i jednocześnie ojciec duchowny kapłanów tamtejszej diecezji.

Zapraszamy także do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile.

Kandydatom do Bierzmowania przypominamy o Mszy św. i spotkaniu dzisiaj o g. 18:00.

Tradycyjne Roraty odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 6:30. Dzieci z lampionami w tym roku zapraszamy w soboty na g. 6:30. A z racji na covid nie będzie dla nich śniadania.

Natomiast dla dzieci mamy propozycję, aby przez czas Adwentu pomyślały i narysowały piękną laurkę świąteczną dla żołnierzy służących w bardzo trudnych warunkach, zwłaszcza na wschodniej granicy. Co do sposobu ich odebrania bliższe informacje podamy później.

Zarówno dla dzieci jak i dorosłych jest do pobrania zdrapka adwentowa. Każdy dzień daje możliwość głębszego przeżycia czasu Adwentu. Zachęcamy więc, aby taka zdrapka znalazła się (jedna) w każdym domu.

W kiosku oraz przedsionku kościoła można nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świąteczną pomoc dla rodzin, obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszych szkół.

Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny. Opłatki te będą (BYŁY) poświęcone podczas Mszy Św. o g. 7:00. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.
Przy wyjściu można także otrzymać tzw. Cudowny Medalik (zwany też Medalikiem Niepokalanego Poczęcia).

2/ W CZWARTEK:
przypada I czwartek miesiąca.

3/ W PIĄTEK:
I piątek miesiąca. Zapraszamy Komunii sw. wynagradzającej. Dla dzieci i młodzieży Msza św. o g. 17:00. Spowiedź już przed Mszą św. Natomiast po Mszy św. o g. 18:00 kolejne spotkanie MODLITEWNE WIECZÓR Z JEZUSEM.

4/ W SOBOTĘ
Po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Kołek Różańcowych.

5/ INFORMUJEMY, że w dalszym ciągu jest do pobrania w wersji elektronicznej jak i papierowej ankieta synodalna. Bardzo zachęcamy jej wypełnienia i włączenia się w wielkie dzieło Kościoła powszechnego i naszej Parafii. Ostateczny termin: 5 grudnia br.