Przeskocz do treści

Legion Maryi

Legion Maryi powstał w Irlandii w 1921 roku. Założycielem Legionu był Irlandczyk Frank Duff (1889-1980).

Legion Maryi, ruch apostolstwa świeckich pod duchowym przewodnictwem kapłana, działa w naszej parafii od dwudziestu lat. Legion ma pomagać Maryi w doprowadzaniu wszystkich dusz do Chrystusa, Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.

Istnieją dwa rodzaje członkostwa w Legionie: członkowie aktywni i pomocniczy. Legioniści, będący członkami aktywnymi, szerzą cześć Maryi Niepokalanej i starają się nieść pomoc każdej potrzebującej osobie, zwłaszcza chorej i samotnej. Frank Duff - założyciel Legionu Maryi Służą pomocą duchową ludziom, którzy odeszli od Kościoła, rodzinom patologicznym, więźniom, bezdomnym, osobom zaniedbanym duchowo. Natomiast członkowie pomocniczy mają obowiązek modlitwy w intencji rozwoju Legionu Maryi i uczestniczenia w zebraniach raz w miesiącu.

Legion Maryi aktywnie uczestniczy w działalności duszpasterskiej w parafii.

Spotkania formacyjne legionistów odbywają się w środy o godzinie 19.00 w salce przy kancelarii parafialnej [zobacz mapkę]. Duszpasterzem Legionu w naszej parafii jest ks. Proboszcz. Serdecznie zapraszamy.

***

Więcej o Legionie Maryi na ogólnopolskiej stronie.