Przeskocz do treści

Nasza parafianka wyjeżdża na misje

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Nazywam się Dominika Dudkowska, jestem tutejszą parafianką.
27 listopada wyjeżdżam na misje jako osoba świecka na Filipiny na co najmniej 14 miesięcy z organizacji Domy Serca.

Domy Serca to międzynarodowa katolicka organizacja pozarządowa, której zadaniem jest nieść współczucie i pocieszenie cierpiącym na całym świecie. Dzięki przyjaźni budują poczucie wartości człowieka, prawdziwie mu pomagają.

Miejsce do którego jadę to Metro Manila – stolica Filipin – 13-milionowa aglomeracja o zagęszczeniu ludności 7 razy większym niż warszawska, której dużą część stanowią slumsy, czyli dzielnice biedy. Dzieci ulicy, pozostawione same sobie, ludzie utrzymujący się z tego, co znajdą na śmietniku, cmentarze zamieszkiwane przez najbiedniejszych – to codzienność slumsów w Manili.

Dom Serca w Manili to normalny dom (jak na slumsy), w którym będę mieszkać razem z wolontariuszami z całego świata. Razem będziemy tworzyć kilkuosobową wspólnotę. Wolontariusze Domów Serca nie bez powodu nazywani są „przyjaciółmi dzieci” – głównie będziemy zajmować się dziećmi ulicy, przyjaźnić się z nimi. Poza tym będziemy odwiedzać przyjaciół w najbiedniejszych częściach miasta, chorych w szpitalach i więźniów. Źródłem jest Bóg, stąd będziemy się dużo modlić: brewiarz we wspólnocie, codzienna Msza święta i adoracja oraz różaniec z przyjaciółmi.

Pragnę Państwa zaprosić, do tworzenia mojej misji, żeby już nie była „moją misją”, ale „naszą misją”. Będę bardzo wdzięczna za modlitwę. Niejednokrotnie wyzwania będą przekraczać ludzkie siły, więc potrzebna będzie pomoc Boża.

Będę wysyłać co 2 miesiące listy z misji – opiszę w nich czym się zajmuję, historie naszych przyjaciół i nieco kultury Filipin. Jeśli chcą Państwo otrzymywać takie listy, proszę o kontakt: , będzie również okazja do spotkania się za mną. 22 października w naszej parafii będę mówić parę słów o misji po Mszy świętej o godzinie 10:00, 11:30 oraz 13:00 – serdecznie zapraszam!

Dominika Dudkowska