Przeskocz do treści

1/ DZISIAJ:

- również wypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i odpust w naszej Parafii. Zachęcamy więc do wspólnej modlitwy i korzystania z tych darów, które Kościół nam daje przez pośrednictwo naszej Patronki.

- o godz. 17:15 nabożeństwo majowe.

- po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba - zapraszamy także Panów, którzy chcieliby dołączyć do tej Wspólnoty.

- także dziś o godz. 20:00 zapraszamy na Drogę Światła - jest to nabożeństwo, podczas którego rozważać będziemy kolejne spotkania uczniów ze Zmartwychwstałym Panem.

2/ Jutro, W PONIEDZIAŁEK II Dzień Świąt Zesłania Ducha św. – Święto Najświętszej Maryi Panny czczonej w tytule Matki Kościoła - nota bene jest to święto ustanowione na prośbę Konferencji Episkopatu Polski i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do udziału we Mszach św., które będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni.

Jutro też rozpoczyna się w Kościele tzw. okres zwykły w ciągu roku.

3/ WE WTOREK, 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w sposób szczególny o naszych Mamach, nie tylko w modlitwie

4/ W CZWARTEK obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień wdzięczności i modlitwy za Kapłanów, którzy w tych dniach obchodzą rocznice swoich Święceń. Serdecznie zachęcamy więc do udziału we Mszach Świętych. Jest to też 45 rocznica śmierci Bl. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

5/ W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy grupa dzieci z naszej Parafii podczas Mszy św. o godz. 11:30 obchodzić będzie Rocznicę I Komunii św. Zarówno Dzieci jak i ich Rodziny polecajmy naszym modlitwom. Spowiedź dla Dzieci i Rodziny we czwartek i piątek od godz. 16:30

6/ Przy okazji informujemy, że dziś wieczorem zostaną podane na stronie parafialnej terminy I Komunii świętej i Rocznicy na przyszły rok.

7/ Pod chórem są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

8/ Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników oraz osoby, które jeszcze rozważają udział (zostało kilka wolnych miejsc), na spotkanie informacyjne dotyczące pielgrzymki do Grecji. Spotkanie odbędzie się jutro, 25 maja o godz. 19:00 w sali Matki Bożej.

1/ Dzisiaj o godz. 17:15 nabożeństwo majowe.

2/ W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w nowennie, która odprawiana jest każdego dnia po nabożeństwie majowym. Jest to jednocześnie Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – Patronki naszej Parafii i odpust. Z tej racji dzień wcześniej, w najbliższą sobotę o godz. 9:30 zostanie odprawiona Msza święta dla chorych i starszych. W czasie tej Mszy świętej można będzie otrzymać Sakrament Chorych. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 12:00 kolejna (ostatnia już) grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą. Zarówno dzieci jak i Rodziców polecamy naszej modlitwie.

3/ Jeśli ktoś ma kwiatki do sypania na procesji Bożego Ciała prosimy przynieść do zakrystii.

4/ Pod chórem są do nabycia nowe numery gazet i czasopism oraz gazetka parafialna.

1/ Dzisiaj gościmy kleryków Seminarium misyjnego Redemptoris Mater. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby tegoż seminarium duchownego.

Po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie organizacyjne dla Rodziców klas IV-ch przed Rocznicą I Komunii św.

Zapraszamy także dzisiaj po Mszy św. o 13:00 na spotkanie Braci z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”.

Natomiast o godz. 15:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i modlitwa za młodzież z klas VIII-ych przed kolejnymi egzaminami. Serdecznie zapraszamy.

2/ Panie i Panów należących do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

W środę po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie i procesja ulicami naszego osiedla. Rozważania tajemnic chwalebnych przygotują Bracia z KSP.

3. W piątek, 15 maja przypadają imieniny Siostry Zofii, naszej katechetki i opiekunki scholii dziecięcej. Msza św. dziękczynna będzie odprawiona w jej intencji o godz. 6:30. Podczas Mszy św. będzie też okazja do złożenia życzeń. Serdecznie zapraszamy.

4/ W sobotę kolejna grupa dzieci z naszej Parafii przyjmie pierwszy raz Komunię św. Zarówno dzieci jak i ich rodziców polecamy naszej modlitwie.

5/ Mamy do oddania pryzmę kamieni polnych. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Księdza Proboszcza. Przy okazji informujemy, że w ostatnim czasie został wymieniony cały system monitorujący. Wszystkie kamery oraz aparatura sterująca. Obecnie trwają prace przy modernizacji tablic elektrycznych w obu zakrystiach. Także w ostatnim tygodniu p. Sławek ze swoja Firmą GRZYWPOL umył okna. Bardzo dziękujemy.

6/ Pod chórem są do nabycia nowe numery gazet i czasopism oraz gazetka parafialna.