Przeskocz do treści

Obchody Jubileuszu 40-lecia Parafii & wizytacja kanoniczna

Jubileusz Parafii

ks. Bp Jerzy Modzelewski oraz ks. Witold Jankowski

W tym roku przypada 40 rocznica powstania naszej Parafii. Główne uroczystości będziemy obchodzić w niedzielę, 2 października - w okrągłą, 40 rocznicę poświęcenia krzyża i placu pod budowę naszego kościoła [zobacz: Historia parafii].

Bezpośrednim przygotowaniem do Jubileuszu będą codzienne spotkania z księżmi, którzy wcześniej posługiwali pośród nas: o godz. 18:00 będą przewodniczyć Mszy św., wygłoszą kazanie, a po Mszy będzie okazja do spotkań i wspomnień. W poniedziałek, 26 września Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Krzysztof Sadkowski, we wtorek - Ks. Piotr Filipczak, w środę - Ks. Robert Pękacki, w czwartek - Ks. Marcin Żugaj i Ks. Marcin Piecyk. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność.

W niedzielę, 2 października o godz. 13:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, na którą zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Po Mszy św. odbędzie się na terenie przykościelnym festyn parafialny z mnóstwem atrakcji.

Przy tej okazji prosimy Parafian, aby upiekli ciasto i przynieśli je przed Mszą św. do kancelarii.

Dzieci zapraszamy tego dnia już wcześniej na Mszę św. o g. 11:30, a po Mszy św. a na festyn. Będzie dla nich wiele atrakcji - na ogródku za plebanią przewidziane są różne gry i zabawy.

Nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę, 2 października będzie wyjątkowo o g. 17:30.

Wizytacja kanoniczna z udziałem ks. bpa Piotra Jareckiego

Początek października br. w naszej Parafii to także czas wizytacji kanonicznej. Zwykle taka wizytacja odbywa się co 5 lat w każdej parafii. Z tej okazji w sobotę, 1 października przybędzie do nas ks. bp Piotr Jarecki. Pierwszego dnia wizytacji kanonicznej Ksiądz Biskup spotka się z kapłanami, siostrami, pracownikami Parafii oraz z grupami i wspólnotami parafialnymi, zaś podczas Mszy św. o 18:00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Drugiego zaś dnia, tj. w niedzielę Ksiądz Biskup Piotr będzie z nami od Mszy o 8:30 i włączy się w obchody jubieluszowe naszej Parafii.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Panu Bogu za dar naszej wspólnoty parafialnej.