Przeskocz do treści

III niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

1/ W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

2/ Można nabywać świece wielkanocne. Dochód za sprzedaży przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych w naszej Parafii.

3/ Na stolikach są do pobrania kartki, aby włączyć się do tzw. Duchowej adopcji, czyli modlitwy o uratowania życia dzieciom jeszcze nienarodzonym, a zagrożonych aborcją.

Także na stolikach znajdują się druki do odpisu podatkowego na rzecz naszej parafialnej CARITAS.

4/ Dzisiaj przypada 17 rocznica nominacji Ks. Kard. K. Nycza na Arcybiskupa warszawskiego. Jutro natomiast jest dzień Jego Imienin. Pamiętajmy więc o naszym Arcypasterzu zwłaszcza w modlitwie.

5/ Przypominamy, że za tydzień 9 i 10 marca rozegramy w naszej parafii Turniej szachowy "O Puchar Księdza Proboszcza". Osoby, które zgłosiły się tydzień temu prosimy o uzupełnienie zgłoszenia w zakrystii o numer telefonu. Jednocześnie informujemy, że zostało ostatnich 5 wolnych miejsc turniejowych. Zgłoszenia po Mszy w zakrystii. Do rywalizacji zapraszamy również osoby starsze.

6/ Akcja Katolicka zaprasza jutro na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne.

7/ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki będą głoszone na każdej Mszy św., a w tygodniu (poniedziałek, wtorek i środę) o g. 8.oo, 10.oo, 17.oo i 18.oo. W poniedziałek i wtorek także o g. 19.3o. Tematem rekolekcji będzie Bł. Rodzina Ulmów i Bł. Marianna Biernacka. Na zakończenie we środę podczas Mszy sw. o g. 18.oo zostaną uroczyście wprowadzone Ich relikwie. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

8/ Na stronie parafialnej i na plakatach są informacje o wielkopostnych koncertach w parafiach naszego dekanatu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

9/ Rusza nowa inicjatywa pt. „Wszystko zaczyna się od spotkania, czyli Networking w Kościele”. Jest to otwarty punkt spotkań dla Warszawy i okolic. Zapraszamy do udziału szczególnie liderów wspólnot młodzieżowych, rodzinnych i osób dorosłych. Najbliższe spotkanie 4 marca o godz. 19:00. Wystąpienia przygotują: Instytut Tertio Millennio oraz Inicjatywa „40 Dni dla Życia”. Spotkanie odbędzie się w centrum miasta, obok Mariottu, w Parafii św. Barbary. [Szczegóły na plakacie na stronie parafialnej/Facebooku] Serdecznie zapraszamy.