Przeskocz do treści

List Księdza Proboszcza do Dzieci

Kochane Dzieci,

Już ponad miesiąc nie możecie przychodzić do kościoła. Pewnie wielu z Was jest bardzo z tego powodu smutno i przykro. Powiem, że ja tęsknię za Wami, za Waszym radosnym śpiewem i za naszą wspólną modlitwą w Kościele. Wiemy, dlaczego tak się dzieje. Myślę, że Rodzice Wam to już wytłumaczyli. I tak jak tęsknimy za spotkaniem z naszymi bliskimi, koleżankami i kolegami, jeszcze bardziej tęsknimy za spotkaniem z naszym największym Przyjacielem, którym jest Pan Jezus. Mam jednak nadzieje, że niebawem znów się zobaczymy na niedzielnej Mszy Świętej, i razem zaśpiewamy Panu Jezusowi oraz wspólnie będziemy się modlić.

Miesiąc maj, który się właśnie rozpoczął to piękny czas. Przeżywamy wtedy zazwyczaj Pierwszą Komunię Świętą i jej Rocznicę. Niestety w tym roku tak nie będzie. Nie martwcie się! Pierwsza Komunia Święta będzie, może trochę później, może inaczej niż zwykle, ale będzie. Tak jak Wy czekacie na Pana Jezusa i te chwile, by się z Nim zjednoczyć w Komunii Świętej tak On, może jeszcze bardziej i z większą tęsknotą czeka na Was. Nie martwcie się! Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, bo Jego nie da się otrzymać mailowo, on-line jak lekcje w szkole. Trzeba być tu w kościele, na Mszy Świętej.

Moi Kochani.

Czekając na spotkanie z Panem Jezusem tu w kościele pamiętajcie o Nim w Waszych domach i w Waszych modlitwach. Proszę Was, abyście się modlili każdego dnia, czy to odmawiając pacierz, który znacie czy też swoimi własnymi słowami. Możecie mówić do Pana Jezusa jak do kogoś bliskiego i kochającego!  Pamiętajcie też w modlitwie o Waszych Rodzicach, Dziadkach, Rodzeństwie i innych bliskich Wam osobach. W tym czasie im pewnie też jest ciężko, może smutno, może trudno poradzić sobie z sytuacją w jakiej się wszyscy znajdujemy. Pamiętajcie o Siostrze i Waszych paniach Katechetkach, Nauczycielach, Wychowawcach, Księżach. I bardzo proszę pamiętajcie także o mnie.

Mam też prośbę! Kiedy tęsknimy za kimś bliskim dzwonimy do niego, piszemy SMSa lub list. Proszę Was, abyście wy też napisały list do Pana Jezusa. Możecie mu opowiedzieć jak bardzo Go kochacie, jak tęsknicie za Nim i za obecnością w kościele. Możecie poprosić też Jezusa, żeby dał Wam siłę i chęci do tego, aby się dobrze przygotować na chwilę Pierwszej Komunii Świętej. Poproście Boga, aby jak najszybciej nastąpił ten moment, kiedy będziecie mogli przyjąć Go do swojego życia. Możecie też coś narysować. Być może nie jest to zadanie łatwe. Niech więc pomogą Wam wasi Rodzice, Dziadkowie.

Napisany list możecie podpisać swoim imieniem i włożyć do koperty. To będzie piękny dar dla Pana Jezusa. W naszym kościele wystawimy specjalną skrzynkę na Wasze listy. Będzie się ona znajdowała na stoliku na końcu kościoła. Możecie je przynieść z Waszymi rodzicami w czasie spaceru zachodząc do kościoła na chwilę modlitwy. Możecie też poprosić kogoś, żeby ten list przyniósł w Waszym imieniu. Jeśli ktoś napisze swój adres może liczyć na odpowiedź. Wszystkie Wasze listy przyniesiemy do ołtarza w procesji z darami podczas Mszy Świętej.  

Moi Kochani

Czekam z utęsknieniem na te piękną chwile, kiedy znów będziemy razem przed Panem Jezusem modlić się i śpiewać. Każdego dnia Modlę się za Was i za Wasze Rodziny. Kocham Was i bardzo za Wami tęsknię.

Pozdrawiam Was serdecznie

Wasz Proboszcz Ks. Jan Szubka wraz z wszystkimi Kapłanami